لوله بتنی پیش تنیده

pipe Tehran co

products Pipe Tehran Co​

تولید و فروش لوله بتنی پیش تنیده

لوله بتنی پیش تنیده

شرکت پایپ تهران تولید کننده لوله بتنی پیش تنیده یا با هسته فولادی به سراسر ایران و کشورهای همسایه می باشد.

لوله های بتنی را بیشتر به سه روش زیر می سازند.

نحوه ساخت لوله بتنی پیش تنیده:

1- بتن را در قالب لوله ریخته و آن را می لرزانند تا بتن توپرشود. سپس آن را از قالب بیرون در آورده و در جای نمناک می گذارند تا بتن سفت و سخت گردد.

2- بتن خمیری شل را با ناودان به درون لوله فولادی چرخنده با شیب کم می ریزند. بتن به دیواره لوله پرت می شود، درآغاز دانه های درشت آن به کف لولهء فولادی فرو می ریزند و بتن ریز دانه (ملات) به دیواره لوله میچسپد. چون لوله فولادی پیوسته میچرخد؛ دانه درشت از نو به بد نه لوله چرخنده پرت می شوند و درون ملات جا می گیرند.

3_ بتن را در قالب فولادی ریخته می لرزانند، وان را می مکند تا هوا و آب زیاد بتن درآید(بتن مکیده). لوله بتن مکیده که یک لوله پوست نازک فولادی درون ان کار گذاشته شده؛ تاب فشاری زیاد دارد و آب بندی شده است؛ به ویژه اگر در ساختنش از سیمان تراس مصرف شده باشد و یا به بتن گرد و یاتمه افزوده شده باشد.

قسمت های کارگاه تولید:

الف- فاز اول

 • شامل:
  1- آرماتوربندی 2- قالب بازکنی 3- واحد تهیه بتن 4- سانتریفیوژ 5- اتاقهای بخار 6- سالن قطعات ویبره

ب- فاز دوم

 • شامل : 1- سنگ زنی 2- راپینگ 3- تست 4- واحد تهیه بتن 5- کوتینگ

ج‌- ایستگاه تهیه و تولید شن و ماسه

 • الف- فاز اول :1- آرماتوربندی
 • شامل : الف – دستگاه سیم صاف کن ب- دستگاه قیچی خشکه بر میله گرد ج- دستگاههای سیم رزوه کن د- شابلونهای اسکلت لوله ر- شابلونهای اسکلت نیم حلقه کانال ز- ساخت اسکلت قطعات ویبره س- جکهای کشش میله گرد
 • 1- الف- دستگاه سیم صاف کن :

بوسیله این دستگاه میله گردهای نمره 6 و 8 نرم با مشخصه (st-37) را که بصورت کلافی قبلا تهیه شده بود به شکل حلقه و یا بصورت میله گرد راسته در طولهای مورد نیاز تبدیل می کنند. ضمنا دستگاه مزبور، پوسته های ناشی از زنگ زدگی میله گرد را جدا می نماید.

 • 1- ب- دستگاه قیچی خشکه بر میله گرد :

برای قرار دادن میله گرد در داخل قالبهای کانال و لوله های تحت فشار که در نهایت تحت کشش قرار می گیرند، دستگاه مزبور میله گردهای کلافی فولادی با مقاومت کششی بالا (st-178) را در طول های مساوی بطور اتوماتیک قطع می نماید.

 • 1 – ج- دستگاه سیم رزوه کن :

برای آنکه در داخل قالبهای کانال و لوله های تحت فشار، میله گردها تحت کشش قرار داده شوند باید دو سر میله گرد فولادی را بوسیله دستگاه مزبور رزوه نموده تا پیچ های کششی را به میله گردهای مربوطه در داخل قالب وصل نمایند.

 • 1 – د – شابلونهای اسکلت لوله :

برای ساخت اسکلت فلزی لوله های فاضلابی 3.5 متری در سایزهای مختلف، میله گردهای حلقوی را به دور شابلونهای مزبور که قبلا تنظیم گردیده اند با فاصله های از پیش تعیین شده قرار داده و سپس میله گردهای حلقوی را با میله گردهای طولی بوسیله مفتول متصل می نمایند.

 • 1- ر – شابلونهای اسکلت نیم حلقه کانال :

میله گردهای حلقوی نرم را با استفاده از این شابلونها بصورت نیم حلقه در سایزهای مورد نیاز تبدیل می کنند که جهت آرماتورهای عرضی در قالب بندی کانال استفاده می شود.

 • 1 – ز – ساخت اسکلت قطعات ویبره :

میله گردهای نرم را در طولهای مورد نیاز برش داده و سپس با استفاده از آچارهای مخصوص میله گردها را به شکلهای مورد نیاز فرم می دهند. سپس آنها را برای استفاده در بالشتک، پایه و کفشک مونتاژ می نمایند.

 • 1 – س – جکهای کشش میله گرد:

این دستگاهها برای کشیدن میله گردهای سخت طولی استقرار یافته در داخل قالبهای کانال و هسته مرکزی لوله تحت فشار استفاده می شود.

 • 2- قالب بازکنی:

در این قسمت قالبهای فلزی استوانه ای شکل که دارای دو کفه و دو رینگ جهت دوران در سانتریفوژ بر روی آن تعبیه شده است و بوسیله پیچ ها بر روی قالب محکم گردیده اند، باز یا بسته می شوند. دو دستگاه جراثقال سقفی عملیات حمل و نقل را انجام می دهند. همه محصولات لوله فاضلابی، کانال و هسته مرکزی لوله تحت فشار با همین قالب های فلزی استوانه ای ساخته می شوند. ولی تنها چیزی که آنها را از هم مجزا می کند قطعات مورد استفاده در داخل و یا دو دهانه قالب است که شکل دهی محصول را تعیین می نماید.

 • 3- واحد تهیه بتن :

این قسمت شامل سیلوهای شن و ماسه ، دستگاه شن کش ، سیلوهای سیمان ، باسکول شن و ماسه و میکسرها می باشد. در این قسمت عملیات تهیه بتن برای محصولات متفاوت بوسیله 3 واحد میکسر انجام می پذیرد.

 • 4- سانتریفوژ:

شامل : الف- دستگاه دوران ساز جهت قالب ها در این قسمت احداث گردیده که هر کدام شامل چهار عدد فلکه جهت استقرار قالب بر روی آنها و یک عدد الکتروموتور جهت دوران قالب می باشد. عملیات سانتریفوژ تحت کنترل اپراتورها براساس برنامه های زمان بندی انجام می گیرد. ب – دستگاه های شارژ بتن : این دستگاهها که سه واحد می باشند دارای گاری، نوار بتن بر و قیف حمل بتن می باشند و عمل انتقال بتن به داخل قالب در هنگام دوران قالب بر روی سانتریفوژ را انجام می دهد.

 • 5- اتاق بخار :

در این اتاق ها که لوله های بخار انتقال بخار مرطوب با دمای کنترل شده مورد نیاز را هدایت می کنند. عمل خشک نمودن محصولات که در قالب مزبور ساخته شده را انجام می دهند.

 • 6- سالن قطعات ویبره:

در این سالن تولید قطعات مورد نیاز جهت نصب کانال برای بهره برداری انجام می گیرد. این قطعات شامل بالشتک، پایه و کفشک می باشد. در این سالن دو واحد میز ویبره ( لرزاننده ) و یک دستگاه میل ویبره وجود دارد. دو دستگاه جراثقال سقفی عمل نقل و انتقال قطعات ویبره با قالب های مربوطه را انجام می دهند. ضمنا ماشین آلاتی مانند دامپر و لیفتراک نیز در این واحد مورد استفاده قرار می گیرند.

 • ب – فاز دوم :

در این فاز فقط عملیات تکمیل نمودن هسته مرکزی لوله های تحت فشار انجام می گیرد و شامل: 1- سنگ زنی 2- راپینگ 3- تست 4- واحد تهیه بتن 5- کوتینگ

 • – ب- 1- سنگ زنی :

در این قسمت بوسیله دستگاه سنگ زنی دهانه قسمت مادگی لوله سنگ زده می شود.

 • ب- 2- راپینگ:

عملیات سیم پیچی حلقوی به دور هسته مرکزی لوله تحت فشار بوسیله دستگاه راپینگ انجام می پذیرد. این سیم ها از نوع سخت فولادی با مشخصه st-178 بوده که با کشش اولیه حدود 130 کیلوگرم به میلی متر مربع با گامهای محاسبه شده به دور لوله پیچیده می شود.

 • ب- 3- تست:

بوسیله دستگاه تست تمامی لوله های سیم پیچ شده تحت فشار را جهت تایید مقاومت فشاری محاسبه شده آنها مورد آزمایش قرار می دهند.

 • ب-4- واحد تهیه بتن :

در این واحد یک دستگاه میکسر، یک سیلوی سیمان ، باسکول شن و ماسه، سیلوهای شن و ماسه، نوار انتقال شن و ماسه و دستگاه شن کش وجود دارد. عملیات تهیه بتن برای فاز دوم در این واحد انجام می گیرد.

 • ب-5- کوتینگ:

در این قسمت برای آنکه لوله سیم پیچ شده تحت فشار را از معرض خورندگی و زنگ زدگی فولاد محافظت نمایند عملیات پوشش ثانویه بوسیله یک لایه بتن صورت می پذیرد. ضمنا در داخل کارگاه فاز دوم یک دستگاه جراثقال سقفی عملیات حمل و نقل لوله ها را بعهده دارد.

 • ج- ایستگاه تهیه و تولید شن و ماسه :

شن و ماسه مصرفی در واحدهای مختلف تولید برای ساخت محصولات از این ایستگاه تغذیه می گردد. ابتدا مصالح رودخانه ای مناسب از سواحل رودخانه سفیدرود به داخل شرکت حمل و سپس با استفاده از ماشین آلات مختلف دانه بندی می شوند.

مواد اولیه مصرفی :

 • شن و ماسه
 • سیمان
 • میله گرد

 

1- شن و ماسه:

2- سیمان:

سیمان مورد مصرف برای محصولات شرکت از نوع تیپ 5 می باشد، که عیار آن برای هر مترمکعب بتن 460 کیلوگرم است. سیمان تیپ 5، ضد سولفات می باشد. بدلیل جلوگیری از حل سولفات های موجود در خاک بر روی محصولات بتنی از این سیمان استفاده می شود.

3- میله گرد:

میله گردهای مورد مصرف در این شرکت از نظر سختی به دو نوع : الف – میله گرد سخت ب- میله گرد نرم تقسیم می شوند. مصرف این میله گردها در محصولات متفاوت است.

5/5 – (11 امتیاز)
Other products

محصولات بیشتـــــر

تولید و فروش انواع لوله ها و قطعات بتنی

دیوار بتنی پیش ساخته

انواع دیوارهای بتنی با طراحی های بسیار زیبا و همچنین طرحهای دلخواه …

باکس بتنی

تولید قطعات پیش ساخته از جمله باکس های بتنی در سایزهای مختلف …

نیوجرسی بتنی

شرکت پایپ تهران تولید کننده و تامین کننده انواع نیوجرسی بتنی در ابعاد مختلف طبق استاندارد وزارت راه …

لوله پلی اتیلن

شرکت پایپ تهران تامین کننده انواع اتصالات پلی اتیلن اعم از جوشی ، پیچی و الکتروفیوژن می باشد. …

لوله کاروگیت

یکی از راههای تامین و بازیافت آب برای مصارف مختلف لوله کشی آب و فاضلاب شهری و صنعتی می باشد. …

لوله پلیکا

پیشرفت تکنولوژی صنعت لوله در طول یک قرن به عمر لوله های چدنی و فلزی و فاضلابهای آجری پایان داده …

جدول بتنی

یکی از کاربردهای مصرف بتن، استفاده از آن برای تولید قطعات پیش ساخته است …

دال بتنی

بافت آرماتور بندی دالهای ترافیکی 14 و 16 می باشد که نقشه آرماتور آن طبق آیین نامه و استاداردهای…

نیوجرسی پلاستیکی

از کاربردهای این بلوک‌ها می‌توان به، جداسازی مسیرها و راهها و مسدود کردن جاده ها اشاره کرد …

سرعت گیر پلاستیکی

مزایای استفاده از سرعت گیرها میتوان به سهولت نصب ،قیمت مناسب و دوام بالا …

pipe Tehran co

چه محصولی نیاز دارید؟

با راه های ارتباطی زیر، با ما در تماس باشید.

واتس آپ

Whatsapp

تلگرام

Telegram

درخواست تماس

Contact

شماره تماس

Contact

پشتیبانی پایپ تهران