لوله پلی پروپیلن

5/5 – (6 امتیاز)

products Pipe Tehran Co​

تولید و فروش لوله پلی پروپیلن

لوله پلی پروپیلن

لوله پلی پروپیلن​ بطور عالی در برابر اسیدهای غیر اکسیژنه حتی در درجه حرارت بالا مقاومت می کند، درحالیکه توسط اسیدهای اکسیژنه میزان تخریب بیشتر خواهد شد. بعضی از مواد شیمیایی ممکن است باعث ترک خوردگی ناشی از تنش شوند، بویژه اگر با فشارهای مکانیکی نیز همراه باشد.

مشاهده قیمت لوله پلیکا

قبل از استفاده از سیستم لوله کشی حتما آن را تحت آزمون فشار قرار داده، این آزمون اهمیت فراوانی دارد به دلیل نقایصی که امکان پیش آمدن آن است در نصب لوله و اتصالات پیچی و شیرفلکه ها و همچنین عملیات جوشکاری را دقیقا مشخص می کند.

برای انجام دادن تست فشار باید از فشار سنجی که بتواند تغییرات فشار 0/1 بار را نشان دهد، استفاده کرد. این فشار سنج باید در پایین ترین نقطه سیستم لوله کشی نصب گردد.

توجه گردد که دمای آب در طول تست فشار باید ثابت باشد، زیرا لوله های پلیمری بعلت ضریب انبساط حرارتی خود به ازای تغییر دمای آب درازای هر 10 درجه به مقدار 0/5 تا بار تغییر فشار را نشان خواهد داد.

آزمون فشار از دو مرحله تشکیل شده است که هر دو باید انجام شود:

مرحله یک

1- ابتدا سیستم لوله کشی را پر آب نموده و هوای آن را کاملا تخلیه می نماییم.

2- فشاری معادل فشار کاری مجاز بعلاوه 5 ابر می بایست به مدت 30 دقیقه با فاصله 10 دقیقه ای(2مرتبه) تولید گردد. حد مجاز افت فشار پس از 60 دقیقه از شروع تست حداکثر 0/6 بار می باشد. درصورتیکه افت فشار بیشتر از این مقدار باشد می بایست سیستم لوله کشی چک گردد و مجددا تست شود.

مرحله 2

فشار تولید شده در مرحله اول در سیستم لوله کشی باقی می ماند. در صورتیکه پس از گذشت 2 ساعت از پایان مرحله اول، افت فشار کمتر از 0/2 بارباشد، احتملا نشتی در سیستم لوله کشی وجو د دارد و می بایست سیستم لوله کشی باز بینی و مجددا آزمون فشار صورت پذیرد.

اتصالات لوله های پلیمری غالبا از نوع پرسی می باشد که جنس آن از آلیاژبرنج و با روکش نیکل و دارای حلقه استیل بوده که روی لوله پرس می شود. قیمت مناسب و آب بندی بسیارخوب از مزایای این اتصالات است که در صورت نیازبه باز شدن می باید حلقه استیل را تعویض نمود. همگی این اتصالات دارای بهترین اورینگ و با کیفیت بالا جهت اطمینان از آب بندی اتصال است.

انواع تست های لوله های(پلیمری) پلی پروپیلن

اندازه گیری ابعاد

با توجه به اهمیت ابعاد (قطرخارجی، ضخامت، دایره واربودن مقطع، تلرانس ها) به طور پیوسته طبق استانداردهای ISIRI 7175-1 ,ASTM D 2122 , ISO 3126 بوسیله کولیس، محیط سنج، ضخامت سنج توسط تکنسین ها اندازه گیری می شود. درصورت هر گونه خروج از محدوده مجازمحصولات از خط بسته بندی حذف و به قسمت ضایعات انتقال داده می شود. این اندازه گیری ها حداکثر درفواصل زمانی یک ساعت انجام می گیرد.

تست برگشت پذیری طولی

اندازه گیری مقدار برگشت پذیری طولی برای لوله های پلی پروپیلن یکی دیگر از ملزومات استاندارد DIN 8078 است. روش انجام این تست مطابق با IRISI 7175-3 , ISO 3126 , ASTM D 2122 می باشد. در این آزمون، نمونه ها در دمای 135 درجه سانتیگراد با توجه به ضخامت برای مدت زمان معین قرار می گیرند. بعد از خنک شدن، مقدار تغییر طول پس ماند اندازه گیری شده لوله باید از 2% کمتر باشد. این تست روزانه انجام می گیرد.

تاثیر بر روی آب تست

طبق استاندارهای مرتبط با لوله کشی آب شرب برای مواد پلی پرولین، تمام مواد پلاستیک و غیر پلاستیک برای اجزای لوله کشی که به صورت دائم و یا موقت در ارتباط با لوله کشی آب جهت مصارف انسانی می باشد، نباید بر روی کیفیت آب آشامیدنی اثر نا مطلوب بگذارد. در این خصوص آزمایشات باکتریولوژیک، لاکتوز و بریان گرین انجام می گیرد.

با توجه به اهمیت این موضوع، گروه توليدي فرشيد، مواد اولیه خودرا که مهمترین عامل موثر بر روی کیفیت آب است. تنها از مواد اوليه كمپانی Basell تهیه می نمايد. علاوه بر این تمامی محصولات پايپ تهران توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به طور پیوسته مورد ارزیابی و تایید قرار گرفته است.

pipe Tehran co

چه محصولی نیاز دارید؟

با راه های ارتباطی زیر، با ما در تماس باشید.

واتس آپ

Whatsapp

تلگرام

Telegram

درخواست تماس

Contact

شماره تماس

Contact

پشتیبانی پایپ تهران