pvcabresani

پی وی سی به طور رایج نه تنها با مراجع پلیمر بلکه برای همه موادی که پلی وینیل کلراید یک سازنده آن است استفاده میشود.پلی وینیل کلراید پلاستیکی با موارد استفاده نامحدود است در شرایط حاضر یکی از ارزشمندترین محصولات صنعت پترشیمی است.بطور عمومی بیشتر از 50درصد از پی وی سی ساخت بشر در ساختمان سازی استفاده میشود،زیرا پی وی سی ارزان بوده و به سادگی سرهم میشود.

در سالهای اخیر پی وی سی جایگزین مواد ساختمان سازی سنتی نظیر چوب و سفال دربسیاری از مناطق شده است با وجود ظهور یک ماده ایده ال در ساختمان سازی همچنان نگرانی در رابطه با هزینه پی وی سی برای محیط زیست طبیعی و سلامتی ما وجود دارد.موارد استفاده فراوانی برای پی وی سی شامل وینیل سایدینگ،علامت مغناطیستی کارت ها،برش همودی پنجره ها،صفحات گرامافون که منبع اسم گذاری برای صفحات وینیل،لوله،لوله کشی،کانال و لوازم نصب کردنی،کیفهای ارزان قیمت،پنجره های تاریک وتوپ های بازی سبک وجود دارد.

ماده ای دوستدارمحیط زیست در صنعت ساختمان

امروزه فعالان صنعت ساختمان در جهان و از جمله کانادا شدیدا متمایل به استفاده از مواد دوست دار محیط زیست هستند.اما این مواد علاوه بر سبز بودن باید مقرون به صرفه نیز باشند.

محصولات سبزی که برای مصرف کنندگان دور از دسترس و یا گران باشند،همچنان بلا استفاده خواهند ماند.بنابراین مواردی در صنعت ساختمان سبز مورد قبول خواهند بود که تمامی شرایط دوستدارمحیط زیست بودن را دارا باشند.تشخیص اینکه ماده ای مقرون به صرفه ویا در دسترس است،آسان بوده اما چگونه تشخیص دهیم که ماده ای دوستدار محیط زیست هست یا خیر؟

خوشبختانه برای این امر ابزارهایی فراهم شده است.آنالیز طول عمر جهت تعیین عمر محصول از زمان ترکیب مواد اولیه و تولید ، انتقال و نصب تا تجزیه ویا بازیافت آن به کار میرود.

LCA نشان میدهد که دو ویژگی مهم زیستی مواد،قابلیت بازیافت و طول عمر آنهاست.

مواد بازیافت پذیر و منابع انرژی در فهرست مواد سبز هستند.مواد با طول عمر بالا نیاز به جایگزین سازی و نگهداری کمتری دارند.بنابراین جهت انتخاب مواد سبز دربین موارد مورد استفاده در صنعت ساختمان باید موادی را جستجو کرد که این ویژگیها را داشته باشند.

یکی از این مواد ،pvc است بیش از نیمی از مواد اولیه آن نمک است.همچنین محصولات pvc دارای راندمان انرژی بالایی هستند.این مورد به ویژه در پنجره های pvcقابل مشاهده است.pvcماده ای با عمر طولانی بوده ونسبت به سایر مواد به نگهداری کمتری نیاز دارد.در پایان عمر نیز میتوان از آن مجددا استفاده نمود.

امروزه میزان بازیافت محصولات pvc در صنعت ساختمان رو به افزایش است.بنابراین pvc به اهداف مورد نطر به عنوان مواد دوستدار محیط زیست رسیده است. این ماده بارها و بارها توسط موسسات مختلف مورد بررسی وممیزی قرار کرفته است.

شورای ساختمان سبز آمریکا و هیئت های اروپایی ، همگی به طور کامل نقاط قوت و ضعف pvc را بررسی کرده اند و نتیجه گرفته اند ه تمامی موارد قابل قبول بوده وحتی pvc در برخی کابردها نسبت به رقیب خود برتری دارند.

(Pvc) ویژگیهای لوله های

نصب آسان:وزن کم لوله باعث کاهش مشکلات حمل ونقل،صرفه جویی در وقت و قدرت مانور در نصب میشود.

مقاوم در برابرآتش

این لوله ها بازدارنده و ضد آتش ساخته شده است که به سختی مشتعل و به محض دور شدن منبع گرما،سوختن آن متوقف میشود.

ماده بیخطر

پی وی سی ماده غیر سمی بی خطری است که با بیش از نیم قرن سابقه استفاده از آن ، که بیش از انواع دیگر پلاستیکها سالم و بی خطر بودن آن شدیدا مورد تحقیق و آزمایش قرار گرفته است.

عایق الکترکی و حرارتی خوب

پی وی سی به دلیل عدم عبور الکتریسیته ماده ای عالی برای کاربردهای الکتریکی است و همچنین عایق حرارتی است.

تجدید شدنی

بیش از50 در صد پی وی سی از نمک منبعی تجدید شدنی مشتق میشود و این بدین مهنی است که پی وی سی نسبت به سایر پلیمرها کمتر از منابع غیر قابل تجدید بهره میگیرد.

مقاوم در برابر خوردگی

این لوله در برابر خوردگیهای سطح خارجی در زیر خاک به اندازه ی خوردگی سطح داخلی مقاوم است و با اسیدها ، بازها،نمک ها،باکتری ها و بیشتر مواد شیمیایی موجود در خاک و با مایع گذرنده در داخل لوله واکنش نشان نمیدهند.بدین سبب نیازی به پوشش های خاص ضد خورندگی نیست.

اثر بخشی در کاهش انرژی

تولید لوله های پی وی سی فرایندی پاک و همراه با مصرف مناسبتر و کمتر انرژی نسبت فرایند تولید لوله های فلزی و چدنی است.همچنین به سبب قابلیت قرار گیری سایزها درون هم و وزن کم نسبت به سایر انواع لوله ها در زمان حمل ونقل به گونه ای قابل ملاحضه ای در مصرف انرژی صرفه جویی میشود.

حفظ کیفیت آب

در بخش آبرسانی لوله های پی وی سی آب را با همان پاکی و خلوص اولیه بدون ایجاد هیچ تغییری در بو و مزه انتقال میدهند.