نیوپایپ

5/5 – (8 امتیاز)

products Pipe Tehran Co​

تولید و فروش نیوپایپ

نیوپایپ

به صراحت می توان بیان کرد كه نیاز به مسکن واجب ترین نیاز و لازم ترين آن بعد ازخوراک و پوشاک است و ساخت و ساز طولانی ترين طرح تحقيقاتی بشر و از پيچيده ترين آن هاست.

با يك نگاه سطحی می توان به اين مقوله رسيد كه در يک کشور بالاترین سرمايه ای كه انسان لحاظ می کند، در ارتباط با ساخت و ساز است. برهمین اساس ساخت ساختمان هايی با عمر مفيد و به دنبال آن دستيابی به مصالح و مواد ساختمانی با كيفيت بالا مقابل شهرسازان قرار گرفت و يكی از جالبترین نتایج آن رسیدن به تكنولوژی و توليد لوله های پنج لايه بهداشتی می باشد.

بارزترین ويژگی لوله های نيوپايپ، ساختار پنج لايه آن است. اين لوله با استفاده از آخرين فن آوری و تلفيق فلز و پليمر با بهره گیری از مزایای لوله های فلزی و استفاده از کاربردهای آن ها، خط بطلانی بر کاربردهای ضعیف و اشکالات آن ها کشیده است.

اين دستاورد با استفاده از پليمر منحصر به فرد PEX كه در علم شيمی به طلای پليمر معروف می باشد، در لايه های خارجی و داخلی خواصی مانند مقاومت در برابر خوردگی، رسوب، پوسيدگی، جلوگيری از افت فشار و… را محقق نموده و آلومينيوم با جوش طولي اولتراسونيك علاوه بر ايجاد مقاومت عالی در برابر فشار خواصی مانند عدم نفوذ پذيری اكسيژن و كاهش انبساط طولی به برتری اين محصول نسبت به ساير لوله ها افزوده است.

در نهایت تكنولوژی برتر و تلفيق هوشمندانه آلومينيوم آلياژي و پليمر PEX ، لوله های با توان تحمل مداوم دمای 95c در مدت 114 سال در فشار 10bar را برای همگان به ارمغان آورده است.
در چند سال اخیر استفاده از سیستم گرمایش از کف با همان لوله های 5 لایه در بسیاری از کشورهای دنیا اعم از آمریکایی و اروپایی بسیار متداول شده است و این به خاطر کاربرد و بهینه بودن این لوله ها می باشد.

استفاده از روش گرمایش از کف جهت گرمایش محل زندگی از سالیان دور به صورت های مختلفی انجام گرفته است. بطوریکه رومی ها در حدود 60 سال پس از میلاد، زیر کف را کانال کشی کرده و با سوزاندن چوب و استفاده از هوای گرم در کانال های تعبیه شده، اقدام به گرم کردن کف منازل خود نموده اند.

لوله پنج لايه نيوپايپ PEX-AL-PEX تنها لوله ای می باشد كه جهت مصارف آب گرم تا دمای 95c مورد تاييد مقررات ملی ساختمان قرار گرفته است. اين لوله كه طبق استاندارد ASTM F – 1281 توليد می گردد جهت مصارف ذيل كاربرد دارد:

مصارف آبرسانی و آشاميدنی:

لوله نيوپايپ جهت استفاده در انتقال آب آشاميدنی برای مصارف آب سرد و گرم كاملا“ مطمئن بوده و طبق تاييديه اخذ شده از موسسه NSF – WRC انگلستان تطابق كامل با استاندارد بهداشتی BS6920 دارد.

كاربرد در صنايع پزشكی و بهداشتی:

از اين لوله در صنايع پزشكی نظير توليد گازهای طبی و سيستمهای دياليز و… استفاده می شود. همچنين اين لوله در صنايع غذايی، دارويی و اغلب مواد شيميايی كه در آن از دمای كمتر از 100c استفاده می گردد، كاربرد دارد.

كاربرد صنعتی:

در كارخانه های توليد مواد شيميايی كه لوله های فلزی كارايی لازم را ندارند از اين نوع لوله استفاده می گردد و ساير كاربردهای آن در صنايعی نظير كشتی سازی و ماشين سازی و… می باشد.

كاربرد در سيستمهای حرارتی و برودتی:

به علت توانايی مطلوب اين لوله در مقابل فشار و ترك خوردگی از آن در فن كويل، سردخانه، سيستمهای مولد سرما و … استفاده می گردد. همچنين از اين لوله به علت توانايی كاركرد بلندمدت در دمای 95c در رادياتورها و با توجه به ضريب انتقال حرارت مناسب در سيستم گرمايش از كف استفاده می گردد.

سيستم گرمايش از كف:

در سيستم گرمايش از كف، آب گرم در داخل لوله های پنج لايه كه در زير كف پوش ساختمان قرار گرفته است. جريان می يابد و انرژی تابشی را به سمت بالا منتشر می كند. اين روش مطلوبترين نوع توزيع حرارت را به همراه دارد. اين روش به دليل صرفه جويی در مصرف انرژی، توزيع يكسان گرما و دوری از مشكلات ناشی از وجود رادياتورها، همچون سياهی ديوارها، گرفتگی و پوسيدگی لوله ها و تعمير و نگهداری در كشورهای اروپايی فراگير شده است. از اين سيستم علاوه بر گرمايش ساختمان، برای ذوب برف و يخ در باند فرودگاه ها، لنگرگاه های بارگيری، مجموعه های ورزشی (نظير زمين فوتبال) ورودی ساختمان های بزرگ و بيمارستان ها و… استفاده می شود.

اتصالات نيوپايپ از آلياژ برنج با آبكاری نيكل ساخته می شود تا از خوردگی، سايش، فرسايش و رسوب گيری آن جلوگيری شود. فن آوری نوين در طراحی، توليد و كنترل كيفيت دقيق، به همراه اورينگ های ويژه، دوام و آب بندی كامل را در شرايط سخت كاری و زمان طولانی تضمين می نمايد.

مزایای استفاده از لوله های 5 لایه نیوپایپ:

 • صرفه جویی در سوخت
 • پاک بودن هوا و خشک نشدن آن
 • ثابت ماندن حرارت
 • مقاوت در مقابل زلزله و نشستهای ساختمانی
 • قابلیت انعطاف پذیری
 • زیبایی در لوله کشی رو کار
 • تحمل فشار و دمای بالا
 • مقاومت در مقابل نفوذ اکسیژن
 • نصب ساده و راحت
 • عدم منتقل شدن صدا
 • مقاومت در مقابل ضربه قوچ
 • مقاوت در مقابل اشعه ماورای بنفش، نور خورشید و اشعه مادون قرمز
pipe Tehran co

چه محصولی نیاز دارید؟

با راه های ارتباطی زیر، با ما در تماس باشید.

واتس آپ

Whatsapp

تلگرام

Telegram

درخواست تماس

Contact

شماره تماس

Contact

پشتیبانی پایپ تهران